Cennik biletów

Bilet ulgowy

10 zł

*dzieci do lat 3 za darmo!

Bilet Normalny

15 zł

Zwiedzanie grupowe z warsztatami

20 zł

Zwiedzanie z warsztatami (grupa powyżej 9 osób) – 20 zł (koszt od osoby)

Nasza kolekcja to:
 • samochody
 • lalki
 • misie
 • gry
 • kolejki
 • domki dla lalek
 • inne różne zabawki
 • nieskonczenie wiele historii, inspiracji do zabaw i gier

Odwiedź nas:

 • niezależnie od wieku poznasz historię zabawek w Polsce i na świecie
 • u dorosłych odświeżymy wspomnienia
 • młodsze pokolenia spróbujemy zainspirować pokazując, jak niewiele kiedyś potrzeba było do zabawy
 • z dorosłymi porozmawiamy o zabawkach z dziciństwa

Ciekawa kolekcja

Nasza kolekcja zawiera zabawki z różnych okresów.

Świetna lokalizacja

Muzeum znajduje się w centrum toruńskiej starówki

Tanie bilety

Staramy się utrzymać niską cene biletów.

Muzeum jest czynne codziennie od godziny 10:00 do godziny 17:00. Po uprzedniej rezerwacji możliwa jest też wizya w innych godzinach.

Muzeum znajduję się w centralnym miejscu toruńskiej starówki. Dojazd samochodem jest możliwy, ale w pobliżu może być trudno o miejsca parkingowe. Zalecamy komunikację zbiorową, zostawienie samochodu poza starówka, spacer lub rower.

Toruńska starówka i okolice znajdują sie w Strefie Płatnego Parkowania. W pobliżu są też parkingi komercyjne podziemne: Parking pod CSW, Parking CKK Jordanki. Dla samochodów osobowych i autobusów polecamy Parking pod mostem.

Co o nas mówią:

Monika S
Monika S
2022-08-06
Cudowna podróż w czasie da dzieci i rodziców Od XIX wiecznych lalek i domków poprzez zabawki z czasów PRL, przy których niektórym rodzicom może zakręcić się łezka w oku:) Cudownie i z pasją opowiedziane przez właścicielki tak, aby zainteresować najmłodszych i dorosłych. Gorąco polecam!
codziennieodmienna
codziennieodmienna
2022-01-16
muzeum gier i zabawek Pierwszy raz byłam w takim miejscu, więc nie mam porównania, ale przyznam , że miłe uczucie, .....no, może troszkę trudno trafić, bardzo stara kamienica, pełno drzwi, zakamarków, zimno, ale może i dodaje to uroku temu miejscu. Malutkie pomieszczenie, zabawki i gry posegregowane mniej więcej wiekowo, od najstarszego po nowoczesność, ale tak do lat 80. Pan przewodnik, bardzo miły pan, starał się przekazać, jak najwięcej informacji. I nie irytował się, jak mu przeszkadzałam wtrącając swoje "pięć groszy " o zabawkach PRL..fajne przypomnienie sobie lat dzieciństwa i tych zabawek, które kilka posiadam...bilet normalny 12 zł.za godzinkę rozmowy. 7/10
Emilia M
Emilia M
2021-08-01
Kameralne, specjalistyczne - warto odwiedzić Muzeum nieduże acz bogate w eksponaty, percepcyjnie w sam raz dla dzieci (i dorosłych). Oprowadzający jest pasjonatem, jednak nie graciarzem i stroni od achów oraz ochów, co bardzo mi odpowiadało. Bardzo warto, zwłaszcza kiedy kolejka do (ciut jednak przereklamowanego) Domu Kopernika wylewa się na zewnątrz budynku ;)
Leszek J
Leszek J
2021-06-13
Powrót do czasów dzieciństwa gwarantowany! Niepozorne miejsce, ale za to jaka pani przewodnik! W zasadzie wszystkie eksponaty mieszczą się w jednej sali ale dzięki starszej pani przewodnik i jej pasji oraz wiedzy cofnąłem się w czasie i stałem się (prawie na godzinę) ponownie małym szkrabem marzącym o niektórych zabawkach z gablot. Gorąco polecam wizytę i to zwłaszcza tym starszym osobom.
Ola P
Ola P
2020-09-11
Wspaniała podróż do dzieciństwa naszych rodziców i dziadków Te miejsce wspominam najcieplej z wycieczki do Torunia. Piękne zabawki znane mi tylko z opowieści rodziców i wspaniała, charyzmatyczna starsza Pani, która zabierała nam w bajkową podróż po przeszłości. A najbardziej zachwyca to, że zebrane zabawki to kolekcja rodzinna zgromadzona przez 3 pokolenia.
Mateusz Franckiewicz
Mateusz Franckiewicz
2020-06-07
Kameralne ale ciekawe. Kameralne muzeum posiadające w swoich zbiorach zabawki z ponad 100 letnią historią jak i te z czasów PRL. Rekomenduje skorzystanie z opowieści o poszczególnych zabawkach Pani Przewodnik.
Agata L
Agata L
2020-05-09
Bardzo warto Kameralne, bardzo ciekawe muzeum. 9-latka I 3-latka były bardzo zainteresowane ciekawą opowieścią prowadzącej muzeum pani. Ż ciekawością oglądały zabawki, którymi bawiły się dzieci ponad 100 lat temu. Bardzo polecam.
ABKAO
ABKAO
2019-12-30
Niepozornie...a jednak 😉 Całe muzeum to jeden pokój- a spędziliśmy tam co najmniej 40min. Nie pierwsze muzeum zabawek, w którym byliśmy- ale pierwsze, w którym atrakcja nie polega na oglądaniu gablotek. Tym miejscem JEST pani przewodnik :) Dla dziecka, które jest juz w stanie się skupić i posłuchać- super atrakcja.
Rox S
Rox S
2019-09-16
Niesamowite miejsce Niesamowite miejsce, które wygląda dosyć niepozornie. Jest jedno pomieszczenie, ale spędza się w nim około godziny. Pani z bardzo wielką pasją opowiada o wszystkich zabawkach. Aż chce się tego wszystkiego słuchać. Moja córka była zachwycona. Polecam!
Joanna P
Joanna P
2019-09-02
Super! Cudowne miejsce, prowadzone z pasją. Polecam :) Pani przewodnik ma ogromną wiedzę i warto posłuchać.

Janusz Korczak, Jak kochać dziecko

W zabawie dziecko czuje się do pewnego stopnia niezależnym. Wszystko inne jest przelotną łaską, chwilową koncesją, do zabawy dziecko ma prawo.