Muzeum Zabawek i Bajek

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia muzeum zabawek z XIX i pierwszych dekad XX wieku; oferującego nie tylko kolekcję lalek, misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych i innych zabawek, ale również wystawę starych fotografii dokumentujących szczęśliwe dzieciństwo z minionych lat, projekcję starych bajek na dawnych projektorach oraz warsztaty artystyczne i literackie dla dzieci i młodzieży inspirowane prezentowaną kolekcją.

Idea naszego przedsięwzięcia to poszerzenie oferty kulturalnej Torunia i integracja kilku pokoleń wokół tematyki szczęśliwego dzieciństwa. Warsztaty, lekcje muzealne, zajęcia pozalekcyjne i ewentualne działania plenerowe oferowane przez muzeum zabawek mają na celu między innymi: żywe obcowanie ze sztuką, literaturą i rzemiosłem artystycznym; pobudzenie w młodym pokoleniu zainteresowania kulturą i sztuką; zachęcenie do samodzielnego podjęcia przygody z twórczością; zapoznanie szerszego grona odbiorców za sztuką użytkową zorientowaną na temacie dzieciństwa; ukazanie walorów sztuki fotograficznej i filmowej wraz z prezentacją dawnego warsztatu artysty fotografika i filmowca oraz dawnych metod odtwarzania filmów; prezentację przykładów dawnej sztuki fotograficznej i filmowej we wnętrzach i scenografii ściśle związanej ze wspomnieniami szczęśliwego dzieciństwa; spotkanie z pozytywnym przekazem szczęśliwego dzieciństwa niesionym przez literaturę i sztukę; nawiązanie kontaktu pomiędzy dziećmi i młodzieżą, a ludźmi nauki, kultury i sztuki, co przyczyni się do prowadzenia wspólnych działań twórczych.

Podczas wyżej wymienionych warsztatów i zajęć dzieci zostaną wprowadzone w magiczny dla nich świat z lat minionych, w którym pod okiem prowadzących i opiekunów będą poznawać ze zrozumieniem zabawy swoich rodziców, dziadków i pradziadków.

 

Muzeum Zabawek i Bajek zaprasza
codziennie od 10.00 do 17.00
lub w innym wybranym przez Państwa terminie,
po uprzedniej rezerwacji telefonicznej
 
 
87-100 Toruń
ul. Ducha Św. 12
 
Tel. kom. 518 577 444
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Nr konta: 42 1140 2004 0000 3002 7651 0717
NIP: 956 110 75 33
Regon: 364350360